Świadomość Bitcoinów: Dorośli stopniowo zapoznają się z BTC

Mężczyźni są bardziej zaznajomieni z Bitcoinem niż kobiety.

Warto zauważyć, że świadomość Bitcoinów stale wzrasta z każdym kolejnym rokiem, a cena kryptokursztynu była głównym czynnikiem, który się do tego przyczynił. Zwłaszcza w 2020 r. kryptoflada zyskała większą uwagę po tym, jak w marcu udało się jej odbić od czołowego krachu rynkowego COVID-19. Ten kolejny powód sprawił, że w pewnym momencie wiele osób dowiedziało się o Bitcoinie, a nawet zainwestowało w niego. Wykazała to nowa ankieta przeprowadzona przez Morning Consult.

Świadomość Bitcoinów w Stanach Zjednoczonych

Morning Consult przeprowadziła badanie między 6 a 8 stycznia 2021 roku. Około 2.200 dorosłych osób w Stanach Zjednoczonych odpowiedziało na badanie świadomości Bitcoin, które podobno ma „margines błędu 2 punkty procentowe“. Podsumowując, więcej Amerykanów zapoznaje się z kryptokurrency, zwłaszcza mężczyzn. Co ciekawe, dorośli w USA poznają Bitcoin, który wydaje się być atutem przeznaczonym dla młodych ludzi.

RelatedPosts .
Dip w cenie Bitcoin: 2,4 mld USD wartości krypto zlikwidowane
Więcej korekty? Indeks strachu przed Bitcoinami i chciwości pokazuje skrajną chciwość na rynku BTC
Przewidywanie cen Bitcoinów: BTC do $30000 korekta $30000, analityk
Cena Bitcoinu : „im wyższa, tym mniejsze ryzyko“ – Bill Miller

Jak doniesiono, około 33 procent dorosłych Amerykanów odpowiedziało, że są „bardzo“ lub „nieco“ zaznajomieni z kryptokurrency. Interesujące jest to, że dorośli wykazują zainteresowanie Bitcoinem, chociaż większość ankietowanych nie jest „zbyt“ lub „nie“ zaznajomiona z kryptokurrency. Jednak młodzi ludzie są bardziej zaznajomieni z kryptokurrency, zwłaszcza z tysiącleciami. Około 45 procent z nich stwierdziło, że znają Bitcoin.

Trzydzieści siedem procent osób z GenXers i 17 procent z baby boomers powiedziało to samo.

Mężczyźni w Bitcoinu

Warto zauważyć, że rynek krypto walutowy, ogólnie rzecz biorąc, jest bardziej zdominowany przez inwestorów płci męskiej. Raport z badania potwierdził również, że świadomość Bitcoinów w USA jest bardziej powszechna wśród mężczyzn. Około 44 procent wszystkich ankietowanych mężczyzn stwierdziło, że znają kryptokurrency. Jednak mniejszy odsetek wszystkich badanych kobiet (23 proc.) powiedział to samo.

Młodzi dorośli są najwyraźniej bardziej zaznajomieni z Bitcoinem niż ich starsi. W jednym z ostatnich raportów Kryptopolitan zauważył, że wielu młodych dorosłych uważa, że Bitcoin jest lepszym zabezpieczeniem w porównaniu z metalami szlachetnymi, takimi jak złoto.